رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری:

تقاطع مطهری- امیر کبیر-رحمت در دهه فجر به بهره برداری می رسد

رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری در بازدید شهردار شیراز از پروژه تقاطع سه سطحی مطهری - امیرکبیر - رحمت از پیشرفت ۸۵ درصدی این پروژه خبر داد و اعلام کرد: تقاطع سه سطحی مطهری - امیرکبیر - رحمت در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس کریم شکوهیان با تکیه بر آمار گفت: اعداد و ارقام نشان می دهد که پروژه از ابتدای کلنگ زنی در سال 94 تا پایان سال 96 تنها حدود 32 درصد پیشرفت داشته اما از اردیبهشت ماه تا آذرماه 97 میزان پیشرفت به 85 درصد یعنی 53 درصد پیشرفت در هشت ماه می رسد، آن هم در شرایطی که قیمت قیر، آهن و تمام ملزومات ساخت یک تقاطع سه سطحی که بزرگ‌ترین پروژه در حال اجرای شهر شیراز است به ناگهان چند برابر می شود.

وی با اشاره به حضور همزمان بیش از 100 نفر کارگر در عملیات عمرانی پل گفت: این کارگرها در بیش از 10 نقطه پل مشغول فعالیت هستند و پروژه از جبهه های مختلف در حال تکمیل است. با فعالیت فشرده کارگران و مهندسان جوان و توانمند سازمان عمران شهرداری شیراز تنها 15 درصد از عملیات عمرانی تقاطع سه سطحی مطهری-امیرکبیر- رحمت باقی مانده است و این پروژه در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.
رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز افزود: در پروژه تقاطع سه سطحی مطهری – امیرکبیر - رحمت از 600 تن کابل جهت اجرای عرشه های تقاطع و 7 هزار تن میلگرد استفاده شده و حجم عملیات بتن ریزی آن 68 هزار متر مکعب است. برای این پروژه با طول مجموعا 5 کیلومتر و 300 متر، 65 هزار متر مربع آسفالت انجام خواهد شد. پیش بینی می شود پروژه تقاطع سه سطحی مطهری – امیرکبیر – رحمت با احتساب هزینه های جابجایی تاسیسات با هزینه ای بالغ بر 130 میلیارد تومان به اتمام برسد.
مهندس شکوهیان با بیان اینکه افتتاح تقاطع سه سطحی مطهری - امیرکبیر - رحمت گره‌گشای ترافیک ورودی جنوب غربی شیراز از محور امیرکبیر خواهد بود، اضافه کرد: طراحی و اجرای پل به گونه‌ای بود که حتی یک روز هم خیابان امیرکبیر که یکی از محورهای اصلی شهر شیراز است مسدود نشد و تردد خودروهای عبوری در آن جریان داشت
وی خاطرنشان کرد: این پروژه با هدف تکمیل یکی از شریان‌های اصلی رینگ درون شهری شیراز، روان سازی ترافیک، افزایش ایمنی تردد در کمربندی و کاهش زمان سفرهای درون شهری در حال ساخت است. تکمیل این پروژه به دلیل همجواری با بوستان جنت، اتصال چند شریان اصلی در محورهای شلوغ شهر و قرارگیری در ورودی شهر شیراز از سمت بوشهر، از اهمیت بالایی برخوردار است و افتتاح آن تحول بزرگی در بازگشایی و تسهیل ترافیک ورودی شهر شیراز، بلوار امیرکبیر و بلوار رحمت ایجاد می کند.
همچنین رییس سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری شیراز در بازدید مهندس اسکندرپور از تقاطع باهنر- کمربندی میزان پیشرفت این پروژه را 22 درصد دانست و عنوان کرد: تلاش داریم دو دهنه از پل را تا پیش از عید نوروز به بهره برداری برسانیم. در حال حاضر 20 تیر از 80 تیر مورد نیاز برای احداث این پروژه تولید شده است و طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده بود که پروژه دهه فجر سال آتی افتتاح شود اما با تاکید شهردار شیراز مبنی بر تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی، تسریع در روند توسعه و عمران شهر و تأمین رفاه شهروندان سعی خواهیم کرد که در هفته دولت سال آینده پروژه را به افتتاح برسانیم.
 

 


۱۳۹۷/۰۹/۲۴
منبع : سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری
تعداد بازدیدها : ۱۱۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رئیس سازمان
مهندس کریم شکوهیان
مهندس کریم شکوهیان
تلفن تماس : 38242519
s.omran@shiraz.ir

 


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳