LCiتاریخ درج : دوشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱
افسانه خواست‌خدایی مطرح کرد؛
تدارک اقامتگاه‌های زیباشهر و جنت برای زوار خارجی و ایرانی اربعین حسینی/ خدمات‌رسانی موکب شهدای ظفرآباد در پل فسا
افسانه خواست‌خدایی عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز با همراهی جمعی از مدیران شهرداری این کلان‌شهر، به‌منظور سرکشی از روند خدمات‌رسانی به زوار اربعین حسینی در اقامتگاه‌های جنت، زیباشهر و شهید خرمشکوه حضور یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، افسانه خواست‌خدایی عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز با همراهی جمعی از مدیران شهری به‌منظور سرکشی از روند خدمات‌رسانی به زوار اربعین حسینی در اقامتگاه‌های جنت، زیباشهر و شهید خرمشکوه حضور یافت.

 
افسانه خواست‌خدایی در این حضور میدانی بیان کرد: از آنجا‌ که استان فارس و شهر شیراز در مسیر زوار اربعین حسینی از استان‌های شرقی و چند کشور مجاور واقع شده است، توفیق خدمتگزاری این کلان‌شهر به زائران فراهم آورده شد.

 
عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: با توجه به سیاست‌گذاری و هماهنگی‌های انجام‌شده با معاونت سیاسی فرمانداری شیراز و گروه‌های جهادی مردمی در راستای خدمتگزاری به زائران دو کمپ دائمی برای زوار اربعین حسینی توسط شهرداری شیراز تجهیز و تدارک دیده شده است.

وی که در حال حضور و سرکشی از اقامتگاه‌های جنت، زیباشهر و شهید خرمشکوه بود، اضافه کرد: اقامتگاه زیباشهر برای زوار خارجی و اقامتگاه جنت را نیز برای زوار ایرانی تدارک دیده‌ایم و در کنار این کمپ‌ها در بدو ورود و خروج زائران، استراحتگاه موقت و موکب شهدای ظفرآباد در ورودی پل فسا واقع در اقامتگاه خرمشکوه با کمک گروه‌های جهادی مردمی و شهرداری در حال خدمت‌رسانی به زائران ایرانی و خارجی هستند.

خواست‌خدایی با تقدیر از اینکه این سه مجموعه با همت سرپرست شهرداری شیراز، معاونت محیط زیست و خدمات شهری، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، شهرداری‌های مناطق چهار، سه و هفت و گروه‌های جهادی مردمی با همکاری ویژه فرمانداری و همراهی آموزش و پرورش فراهم آمده است، از هماهنگی و فضاسازی محیطی شهرداری شیراز نیز قدرانی به‌عمل آورد.

حسام‌الدین اسدزاده شهردار منطقه ۴ شیراز نیز در این حضور میدانی در معیت افسانه خواست‌خدایی با ابراز خرسندی از توفیق خدمت به زائران اباعبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: در تلاش هستیم تا در شهرداری منطقه ۴ و کمپ مختص این منطقه  در باغ جنت بتوانیم خدمات شایان و شایسته‌ای را به میزبانی شهر سوم حرم اهل بیت(ع) برای زوار اربعین حسینی رقم بزنیم.

به گفته این مدیر شهری؛ نزدیک به ۱۵۰ کانکس در اختیار زائران قرار گرفته که امکانات رفاهی و آسایشی از قبیل وسایل سرمایشی و گرمایشی در این کانکس‌ها تعبیه شده است.

اسدزاده همچنین به فراهم کردن بستر گردشگری مذهبی و زیارت حرم های مطهر امامزادگان شریف در شیراز از طریق اتوبوس‌های گردشگری تصریح کرد: با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی این فرصت را فراهم کرده‌ایم تا زائران اربعین از فرصت محدود در شیراز به خوبی استفاده کنند.

قاسم اکبری شهردار منطقه ۷ شیراز نیز در این حضور میدانی در اقامتگاه خرم‌شکوه در پل فسا گفت: شهرداری این منطقه به همراه هیأت شهدای ظفرآباد و گروه جهادی رزمندگان فاطمیون با همکاری معاونت محیط زیست و خدمات شهری و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی از یک هفته قبل اقدام به برپایی موکب در اقامتگاه شهید خرم‌شکوه کرده است.

وی بیان کرد: این موکب در ورودی شرقی شیراز از زوار ایرانی و خارجی که از شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) عازم کربلا هستند، پذیرایی می‌کنند.

شهردار منطقه ۷ شیراز ادامه داد: تلاش کردیم در مسیر عبور راهیان حسینی در اقامتگاه شهید خرم‌شکوه خدماتی نظیر استراحتگاه، نمازخانه، سرویس بهداشتی و خدمات پزشکی با کمک هیأت‌های مذهبی داشته باشیم.

اکبری تصریح کرد: این افتخار را داریم که میزبان بسیاری از زوار خارجی که عازم کربلا هستند، در شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) داشته باشیم.

محمدجواد شمسایی رئیس اداره مطالعات بحران شهرداری شیراز نیز گفت: طبق هماهنگی بعمل آمده با ستاد بزرگداشت اربعین، شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز و پیگیری‌های لازم با معاونت خدمات شهری شهرداری کمپ اسکان موقت جنت و زیباشهر در کوتاه‌ترین مدت تجهیز و آماده پذیرایی از زائران اربعین حسینی شد که اولین گروه از این زائران از کشور پاکستان در کمپ زیباشهر و تعدادی از زائران ایرانی نیز در کمپ جنت مستقر شدند تا پس از پذیرایی و استراحت به سمت کربلای حسینی به مسیر خود ادامه دهند.

وی همچنین گفت: شهرداری شیراز در این ایام میزبان زائران و هموطنان عزیز در شهر شیراز بوده و زائران ایرانی و خارجی می‌توانند به صورت رایگان در کمپ باغ جنت و زیباشهر استقرار و از آنجا به مسیرهای خود ادامه دهند.
 
 
 

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
به نظر شما تقاطع غیر همسطح مدافعان سلامت تا پایان سال آماده بهره برداری می شود؟

پیوندها
آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۴۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۷ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۴۷۲۳۴ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز می باشد