LCiتاریخ درج : یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱
معاون استاندار فارس عنوان کرد:
بسیج امکانات برای مدیریت سیلاب در شیراز
به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، امکانات لازم و کافی برای مدیریت سیلاب در شیراز توسط شهرداری این کلانشهر بسیج شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، اسماعیل محبی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: در پی هشدارهای اعلامی در خصوص بارش‌های پیش رو، از سه مرکز هواشناسی فارس، آتش نشانی شیراز و ستاد مدیریت بحران شهرداری شیراز در راستای ارزیابی آمادگی‌ها بازدید شد.
او ادامه داد: خوشبختانه مسئولان شهری، شهرداران مناطق و سازمان‌های مرتبط تمهیدات خوبی برای جلوگیری از  خسارت‌های احتمالی در دستور کار قرار داده‌اند.در مواجه با بارش ناگهانی باران در سطح این کلانشهر نیز مشاهده شد که هم خوب نسبت به مسئولیت خود توجیه هستند و هم امکانات لازم و کافی را برای مدیریت سیلاب در شیراز بسیج  کردند.
معاون استاندار فارس با بیان اینکه خاصیت بارش‌های تابستانه، ایجاد آبگرفتگی است اما مدیریت سریع از مرحله بحرانی و جلوگیری از تعطیل شدن خدمات شهری و صدمات و لطمات به مردم اهمیت دارد، گفت: به نظر می‌رسد این مهم به خوبی در عمل مدیریت شده است.
محبی‌پور تصریح کرد: معابر شهر شیراز به دلایل مختلف از جمله گسترش چند سال اخیر محیط های شهری ایرادهایی دارد اما کارشناسان شهرداری با ارزیابی دقیق به دنبال راهی برای رفع این مهم هستند.
او گفت: توصیه ما به مسئولان این است که طرح‌های خود را برای سخت ترین و بدترین شرایط آماده کنند و اگر به این صورت عمل کنیم در مواجه با ناگهانی بارش و دیگر بحران‌ها غافلگیری نمی‌شویم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس خاطرنشان کرد: در کل ارزیابی ما از اقدامات میدانی و آمادگی شهرداری و بسیاری از همه شهرستان‌ها این است که در آمادگی خوبی بسر می‌برند و خوشبختانه شامگاه سخت گذشته جمعه ٧ مرداد که با بارش‌های متوالی پر شدت همراه بود، به نحو مطلوب مدیریت شد
 

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
به نظر شما تقاطع غیر همسطح مدافعان سلامت تا پایان سال آماده بهره برداری می شود؟

پیوندها
آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۵۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۴۲۴۶۲ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز می باشد