LCiتاریخ درج : شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱
سخنگوی ستاد مدیریت بحران شهرداری شیراز اعلام کرد؛
این نوع سیلاب اصلا قابل پیش‌بینی نیست/ آمادگی مناطق یازده‌گانه شهرداری شیراز
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، غلامرضا غلامی سخنگوی ستاد مدیریت بحران شهرداری شیراز و معاون محیط زیست و خدمات شهری در ارتباط مجازی با خبرنگاران، گفت: بارندگی‌ها از ساعت ۶ عصر در شمال غرب شیراز در بلوار آفرینش، شهرک گلستان و شهرک بزن آغاز شد و شدت بارندگی به طوری است که آبگرفتگی معابر را داریم.

او گفت: همکاران در مجموعه خدمات شهرداری شیراز در صحنه حضور دارند و در حال تخلیه آبگرفتگی معابر هستند البته شدت بارندگی به گونه‌ای است تا چند دقیقه دیگر سیلاب رودخانه خشک به جریان دربیاید.

غلامی گفت: علی‌رغم مسدود بودن کنارگذر رودخانه خشک، شهروندان این مسیر را برای تردد باز کردند لذا خواهشمندیم ابتکار عمل را از دست همکاران شهرداری نگیرید چرا که  این نوع سیلاب اصلا قابل پیش‌بینی نیست که چه حادثه و رویدادی را به تصویر می‌کشد.

این مقام مسئول در شهرداری شیراز گفت: در حال حاضر در روستای محمود آباد سروستان شاهد طغیان سیلاب هستیم و از شهرداری شیراز برای امدادرسانی، لودر و اتوبوس اعزام شده است و برای تخلیه منازل مردم نیز کامیون ارسال شده است.

غلامی از شهروندان خواست تا در منازل خود بمانند و از تردد به بیرون به جد خودداری کنند و از ایستادن در کنار پل‌ها و ارتفاعات برای تماشای سیلاب پرهیز کنند و محل را ترک و به جای امن منتقل شوند.

او ضمن آمادگی مناطق ۱۱ گانه شهرداری شیراز گفت: وزش باد نسبت به شب گذشته شدت بیشتری پیدا کرده است خصوصا در خیابان قصرالدشت شیراز و مناطقی که درختان بلند قامت است شهروندان سعی کنند خودرو خود را به پارکینگ انتقال دهند.
 
 
 

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
به نظر شما تقاطع غیر همسطح مدافعان سلامت تا پایان سال آماده بهره برداری می شود؟

پیوندها
آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۴۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۴۲۴۵۲ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز می باشد