LCi



تاریخ درج : شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱
در دیدار شهردار شیراز و سفیر مجارستان مطرح شد؛
اعلام آمادگی شهرداری شیراز برای برگزاری رویدادهای مشترک فرهنگی
شهردار کلان‌شهر شیراز در دیدار با سفیر مجارستان با اشاره به تشابهات و اشتراکات فرهنگی شیراز با شهر خواهرخوانده پچ از اعلام آمادگی برای برگزاری رویدادهای مشترک فرهنگی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، سید احسان اصنافی در دیدار با زولتان وارگا هاسونیچ، سفیر مجارستان در جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: شیراز پایتخت فرهنگ و ادب ایران، شهری که از همه جهت مثال‌زدنی است و علاوه  بر برخورداری از جاذبه های طبیعی، مفاخر مذهبی، ادبی و فرهنگی ایران و بخشی از تاریخ و هویت مردم این سرزمین است.
 

وی افزود: وجود آثار تاریخی با قدمتی از چند صد سال تا چندین هزار سال در هر گوشه از این شهر،  نشان از فرهنگ و تاریخ غنی شیراز دارد که در کنار ظرفیت های اقتصادی بی نظیر می تواند بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاران باشد.

سفیر مجارستان در جمهوری اسلامی ایران نیز با بیان اینکه شیراز یکی از مراکز مهم فرهنگی ایران است و تاریخ گذشته آن در این منطقه برایمان ارزشمند است، گفت: شیراز در برنامه سفر گردشگران مجاری به ایران بوده است.

وارگا هاسونیچ با اشاره به برخی از تعاملات و همکاری‌های فرهنگی هنری بین شیراز و پچ از نصب سردیس حافظ در پچ به عنوان یکی از تبادلات ارزشمند بین دو طرف یاد کرد.

سفیر مجارستان در جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه به موقعیت مهم اقتصادی ایران در این منطقه واقف هستیم، به تبادلات آموزشی، فرهنگی و سیاسی شیراز با مجارستان اشاره و پیشنهاد کرد علاوه بر برگزاری برنامه های  مشترک فرهنگی از جمله آیین بزرگداشت روز شیراز و پچ، طرفین در خصوص برپایی مراسم نکوداشت چهره های فرهنگی و ادبی یکدیگر نیز همکاری کنند.
 
 

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
به نظر شما تقاطع غیر همسطح مدافعان سلامت تا پایان سال آماده بهره برداری می شود؟

پیوندها
آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۲۵
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۳ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۴۲۴۳۴ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز می باشد