LCiتاریخ درج : شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز:
اراضی دولتی را بدون کارشناسی، تغییر کاربری و به افراد واگذار نکنید
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز از مسئولین در سطح کلان شهرها و وزارتخانه‌ها به خصوص وزارت راه و شهرسازی خواست تا اراضی را تنها به دلیل اینکه دولتی هستند به افراد واگذار نکنند.
جواد بهادری در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز از اراضی بلوار آفرینش ضمن اعلام مخالفت با تغییر کاربری این اراضی گفت: نمی شود در هر موقعیتی و بدون مکان یابی و امکان سنجی مکانی، برای ساخت مسکن در نظر گرفت.
وی افزود: باید قبل از هر اقدامی مسائل محیط زیستی آن دیده شود تا در آینده از لحاظ خدمات، امکانات و زیربنایی دچار مشکل نشویم.
 
 
بهادری ادامه داد: بنده مخالف طرح تغییر کاربری اراضی بلوار آفرینش بودم، اما این طرح به تهران ارسال و به دلایلی به تصویب رسید.
معاون شهرسازی و معماری اضافه کرد: موقعیتی که برای این طرح در نظر گرفته شده، حداقل امکانات از جمله: برق، آب، گاز و غیره را ندارد و برای انتقال این تسهیلات چقدر باید هزینه کرد؟ هزینه اضافی تغییر کاربری به عهده چه کسی است؟
بهادری گفت: از مسئولین در سطح کلان شهرها و وزارتخانه ها به خصوص وزارت راه و شهرسازی تقاضا می کنم اراضی را تنها به دلیل اینکه دولتی هستند به افراد واگذار نکنند. با کمی اقدام کار شناسی، می‌توان جلوی تبعات تغییر کاربری را گرفت.
بهادری عنوان کرد: پیشنهاد می کنم برای تغییر کاربری اراضی در طرح اقدام ملی تجدید نظر کنید و در حوزه کارشناسی به آنها توجه بیشتر و ویژه تری داشته باشید.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز توضیح داد: با توجه به خاص بودن شرایط شهر شیراز باید نگاه خاصی به معماری ساختمان ها شود که متناسب با فرهنگ، تاریخ، تمدن و اقلیم مردم باشد. در این راستا حوزه معاون شهرسازی اقدام های موثری انجام داده است و امیدوارم با همکاری شورای شهر این طرح بومی تر و بر اساس پتانسیل های خود شهر شیراز، به مسائل معماری نگاه و توجه شود.
 

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
به نظر شما تقاطع غیر همسطح مدافعان سلامت تا پایان سال آماده بهره برداری می شود؟
نظرسنجی لینک فاوا
لینک های مرتبط
پیوندها

آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۱۴۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۱۰۹۳۲ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز می باشد