LCiتاریخ درج : شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز:
یکی از دغدغه های اعضای شورای شهر تغییر کاربری در ارتفاعات اطراف شیراز است
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز به همراهی جمعی از مسئولان و مدیران شهری از سایت ۱۸ هکتاری تغییرکاربری یافته در بلوار آفرینش بازدید کردند.
غلامعلی ترابی در این بازدید اظهار داشت: یکی از دغدغه های اعضای شورای شهر تغییر کاربری در ارتفاعات اطراف شیراز است که می تواند باعث زمین خواری در این محدوده ها گردد.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: 18 هکتار از اراضی بلوار آفرینش را در کمیسیون ماده 5 برای ساخت و ساز جهت پرسنل جهاد کشاورزی درجهت مسکن ملی تغییرکاربری داده اند.
وی با بیان اینکه شورای شهر شیراز موافق اقدام ملی مسکن می باشد، تصریح کرد: جانمایی زمین برای مسکن ملی بسیار مهم است و موضوعات مختلفی نظیر خدمات رسانی و جلوگیری از آسیب رسانی به محیط زیست باید مورد توجه قرار گیرد.
عضو شورای شهر شیراز همچنین گفت: درصورت تغییرکاربری و ساخت و ساز در این 18 هکتار، 100 هکتار از زمین های شمال غرب شیراز با مشکلاتی مواجه خواهند شد.
وی با بیان اینکه مرکز شهر از سکنه درحال خالی شدن است، اذعان داشت: زمین های مناسبی در شهر داریم که متناسب با طرح جامع شیراز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
 
ترابی با اشاره به اینکه باید بافت های درون شهری را احیاء کنیم، اظهار داشت: با احیای بافت های مرکزی شهر، ضمن ارائه بهتر خدمات، از هزینه های اضافی جلوگیری خواهد شد.
وی پیشنهاد داد که برای رسیدن به بهترین راهکار، با حضور همه ارگان ها و دستگاه های مرتبط طرحی جامع با ظرفیت سنجی براساس توسعه مطلوب شهر ارائه شود.
 

دبیر کمیته فنی کمیسیون ماده 5 در این جلسه گفت: در سال 1388 محدوده شیراز حدود 12 هزار هکتار بود اما بعد به 21 هزار هکتار رسید که در کشور بی نظیر بوده است.
رهنمایی با بیان اینکه 18 هکتار بلوار آفرینش دارای کاربری فضای سبز بوده، اذعان داشت: جهت حفظ اقلیم و محیط زیست باید در محور شمال و شمال غرب، ساخت و ساز کم و سرانه فضای سبز افزایش یابد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز نیز بیان داشت: سایت 18 هکتاری بلوار آفرینش از مناطق حساس و زیست محیطی شهر است.
جواد بهادری عنوان کرد: اگر فردی بخواهد زمینی را تغییرکاربری دهد، به هیچ وجه امکان ندارد اما ادارات و ارگان های دولتی به راحتی تغییرکاربری می دهند.
سعید معصومی، سرپرست شهرداری منطقه 10 نیز متذکر شد: اگر در این منطقه یک کلبه کوچک ساخته شود، کل دشت و فضای سبز و محیط زیست آن از بین خواهد رفت.
 

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
به نظر شما تقاطع غیر همسطح مدافعان سلامت تا پایان سال آماده بهره برداری می شود؟
نظرسنجی لینک فاوا
لینک های مرتبط
پیوندها

آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۱۰۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۱۰۸۹۳ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز می باشد